Szukaj:

Nowe ambony

Koleżanki, Koledzy!

Miniona sobota upłynęła pod znakiem ciężkiej pracy. Wprawdzie poranek do pracy nie zachęcał, ale po kilku chwilach mżawki wyszło słońce i mogliśmy wziąć się do roboty. Frekwencja była jak zawsze, choć martwi mnie brak zainteresowania pracami ze strony członków koła, wszak samych członków było może z pięciu... 

Stawiając nowe ambony kierowaliśmy się ochroną upraw leśnych. Korzystając z pomocy Piotra wywieźliśmy dwie duże ambony na tereny pozrębowe, gdzie w niedługim czasie zostaną założone uprawy (rejon Chorabia - sektor 0). W systemie są to ambony 19A oraz 19B.

Następnie nasz stażysta Maciej, przy użyciu dużej samochodowej przyczepy, pomógł nam wywieźć dwie zwyżki. Jedną ustawiliśmy w narożniku łąki i zrębu w okolicach ambony 19, drugą postawiliśmy na uprawie, na której ostatnio sadziliśmy drzewa, a która była mocno zgryzana przez jelenie (droga Olek - Zamek Bierzgłowski).

W tak zwanym międzyczasie udało nam się zrobić dwie brakujące drabiny oraz przywieźć 8 dużych słupów świerkowych do wykorzystania przy budowie ambon. 

Oczywiście nie obyło się bez przerwy na kawę i coś słodkiego :)


W planach mamy budowę większej ilości takich mobilnych ambon - zwyżek. Są one niezwykle przydatne w okresie zasiewów i pilnowaniu upraw, czy to rolnych czy też leśnych, oraz zwiększają bezpieczeństwo w trakcie polowania, zwłaszcza na lesie. 

Jeżeli ktoś z kolegów chce wykonać taką zwyżkę w ramach prac gospodarczych proszę o kontakt. Jeżeli macie pomysł na miejsce, gdzie można taką zwyżkę postawić, również zachęcam do kontaktu.


Dziękuję serdecznie wszystkim przybyłym za pomoc. Jestem niezwykle zadowolony z wykonanej przez nas pracy...a i myślę, że i WY też jesteście.

Darz Bór!
~Łowczy