Szukaj:
Prace gospodarcze

Koleżanki, Koledzy! 

W minioną sobotę udało nam się wywieźć kolejną, trzecią juz, ambonę. Postawiona została na łąkach zamkowskich, dokładnie w tym miejscu:

Dziękuję serdecznie wszystkim obecnym przy tej ciężkiej, ale satysfakcjonującej pracy. 
Niestety, było nas tylko pięcioro. Gdyby nie dwoje stażystów to moglibyśmy, co najwyżej, uścisnąć sobie dłoń...

Pragnę poinformować oraz prosić, aby osoby chętne do udziału w pracach, po otrzymaniu wiadomości SMS z informacją o nich, potwierdziły swoją obecność najpóźniej do piątku do godzin wieczornych. Pozwoli nam to przygotować plan działania na prace albo, w przypadku niskiej frekwencji, je odwołać. Z tego miejsca pragnę również podziękować osobom, które mimo wszystko potwierdzały swoją obecność lub nawet przepraszały, gdy być nie mogły. Widać, że komuś jeszcze zależy, by nasze łowisko się rozwijało, wyglądało coraz lepiej, było coraz bardziej użyteczne gospodarczo.

Potwierdzać obecność na pracach można poprzez SMS, Messenger, WhatsApp lub bezpośrednio w aplikacji (komputer, telefon) wchodząc w menu -> 'Plan prac gospodarczych', klikając na zaplanowaną pracę oraz potwierdzając niebieskim przyciskiem (telefon) lub przyciskiem 'Zapisz się' (komputer). To tylko dwa kliknięcia więcej w trakcie zapisywania się na polowanie...

 

Gorąco zachęcam do czynnego brania udziału w pracach każdego, bez względu czy młody, czy senior, czy też zwolniony z prac. Każde ręce się przydadzą, nawet do przysłowiowego 'podawania gwoździ'.
A z racji, iż nie tylko pracą człowiek żyje, po zakończonej pracy spotykamy się na kawie i ciastku lub, jeśli zmarzniemy, przy ognisku i kiełbasce. 

Raz jeszcze gorąco zachęcam.
Darz Bór! 
~Łowczy

Napisane przez Łukasz Pawłowski w dniu 13 Października 2020, 12:37

I po walnym zgromadzeniu...

Koleżanki, Koledzy! 

Za nami kolejne walne zgromadzenie, czyli praktycznie najważniejsze nasze spotkanie w roku.
Pomimo panującego stanu epidemii zostaliśmy zobowiązani, aby takie sprawozdawcze walne zgromadzenie przeprowadzić.
Oczywiście nie zapomnieliśmy o zasadach bezpieczeństwa... Spotkaliśmy się na dużej sali w DCK Zamek Bierzgłowski, gdzie było wystarczająco dużo miejsca, aby móc siedzieć w dużych odstępach. Sala była ciągle wietrzona a przy wejściu stał płyn do dezynfekcji.

Walne przebiegło sprawnie, choć pomimo tak okrojonego planu, zeszło nam do godziny 14. 

Otwarcie walnego zgromadzenia zasygnalizował nam Prezes, prosząc Poczet Sztandarowy o wniesienie sztandaru. 
Wybraliśmy Przewodniczącego WZ oraz Sekretarza WZ i przeszliśmy do kolejnych punktów.
Po obszernych sprawozdaniach, pierw Prezesa a później Łowczego i Skarbnika, padło zaskakujące oświadczenie, mianowicie Łowczy, kol. Michał, zrezygnował z pełnienia funkcji łowczego.
Po sprawozdaniu komisji rewizyjnej oraz wnioskach do WZ o udzielenie absolutorium, przeszliśmy do głosowania. 
Tajne głosowanie nad udzieleniem absolutorium przebiegło sprawnie. Po ogłoszeniu wyników postanowiliśmy zająć się stanowiskiem łowczego.
Walne Zgromadzenie postanowiło powierzyć funkcję łowczego koledze Łukaszowi Pawłowskiemu, dotychczasowemu podłowczemu. Zaś na podłowczego wybrać kolegę Szymona Nalazka. Życzymy wielu sukcesów!
Po dyskusji nad proponowanymi uchwałami oraz po głosowaniu nad nimi przeszliśmy do spraw różnych i innych wniosków. 
Tu rozpętała się gorąca dyskusja nad ilością godzin do przepracowania na rzecz koła oraz o wysokości opłaty za nieprzepracowane godziny. Padało wiele propozycji zachęcających, zniechęcających, obwiniano zarząd, że myśliwi-seniorzy muszą pracować albo płacić... Prawda jest taka, że możemy całkiem zrezygnować z godzin i opłaty za nie, ale przecież to sama przyjemność zrobić coś dla łowiska. Czyż nie lepiej się poluje na ambonie, którą sami zbudowaliśmy czy naprawiliśmy? Czyż nie lepiej się obserwuje zwierzynę, którą sami doglądamy, dbamy o nią i dokarmiamy swoją - przez nas - zebraną karmą? Już pomijam fakt, że zarówno polowanie jak i dbanie o łowisko to nasz obowiązek statutowy! I nie ważny jest tu wiek czy ilość już włożonej pracy, bo w łowisku zawsze jest co robić. 
Walne Zgromadzenie postanowiło zwolnić z pracy na rzecz koła oraz opłaty za nieprzepracowane godziny osoby, które ukończyły 65 lat.
Dodam tylko, że już po zakończeniu walnego zgromadzenia podszedł do mnie jeden z kolegów i powiedział, że on ma już swój wiek i pracować nie musi...po czym się uśmiechnął i powiedział, że jak będę potrzebował pomocy czy coś wywieźć to mam do niego dzwonić. 
Standardowo był już poruszany temat strzelań sportowych. I warto tu wspomnieć, iż nasza reprezentacja w składzie kkol. Mirek Kufel, Robert Paciorek i Hubert Romanowski zajęła drużynowo na Mistrzostwach Okręgu Toruńskiego 6 miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni i gratulujemy!
I takim oto optymistycznym akcentem zakończyliśmy nasze spotkanie.

Do zobaczenia za rok, Darz Bór!

Napisane przez Łukasz Pawłowski w dniu 21 Września 2020, 14:22

Podpisz petycję „Tak! Dla rodziny w łowisku”

Projekt inicjatywy ustawodawczej pozwalającej naszym dzieciom uczestniczyć w polowaniach w charakterze obserwatora wciąż jest w procesie legislacyjnym. W następnym tygodniu po raz drugi trafi do Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, a potem kolejny raz pod obrady Sejmu RP. Pokażmy Parlamentarzystom, że zależy nam na tej ustawie i podpiszmy petycję, jako myśliwi-rodzice:

LINK DO PETYCJI

Polska jest jedynym krajem w Europie, który zabrania dzieciom wychodzenia z rodzicami w łowisko! Trzeba to zmienić! Przywróćmy normalność! Dajmy prawo naszym dzieciom do samodzielnego podejmowania decyzji!

Napisane przez Łukasz Pawłowski w dniu 20 Września 2020, 21:20

Walne Zgromadzenie Członków Koła

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy!

Zarząd Koła Łowieckiego "Wieniec" w Toruniu informuje, iż w dniu 06.09.2020 o godzinie 10:00 w Diecezjalnym Centrum Kultury Zamek Bierzgłowski odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków Koła.

Porządek obrad został przekazany listownie oraz elektronicznie.
Prosimy o obecność.

Darz Bór!

Napisane przez Łukasz Pawłowski w dniu 25 Sierpnia 2020, 09:45

Kurs na selekcjonerów samców zwierzyny płowej

Zarząd Okręgowy PZŁ w Toruniu przesyła program tegorocznego kursu na uprawnienia selekcjonerskie.

Program kursu na selekcjonera 2020 r.pdf

Napisane przez Łukasz Pawłowski w dniu 19 Czerwca 2020, 22:58