Szukaj:
Film: "60-cio lecie Koła Łowieckiego "Wieniec" w Toruniu"

Koleżanki, Koledzy!

Jeżeli jesteście zainteresowani to u kol. Skarbnika - Agnieszki można nabyć płyty z filmem i ze zdjęciami z uroczystości 60-cio lecia naszego koła.
Warto je mieć gdzieś w swojej biblioteczce, choćby po to, by za kolejne dziesięć lat móc sobie przypomnieć jak to było...

Koszt dwóch płyt (film + zdjęcia) to symboliczne 30 złotych. Ilość ograniczona.

Darz Bór! Napisane przez Łukasz Pawłowski w dniu 25 Lutego 2020, 10:34

60-cio lecie Koła Łowieckiego "Wieniec" w Toruniu

Koleżanki, Koledzy!

Za nami obchody 60-cio lecia powstania naszego koła. Działo się wiele! Odwiedziło nas gro znamienitych gości, przygrywał nam wspaniały zespół grający muzykę myśliwską. A z tych ważniejszych informacji to nasze koło zostało odznaczone najwyższym odznaczeniem, Złomem. 
Po wszystkim, już w luźniejszej atmosferze, bawiliśmy się do białego rana.

W imieniu swoim i zarządu chciałbym ogromnie podziękować całemu Komitetowi organizacyjnemu za trud włożony w przygotowanie tej imprezy, a pracowaliśmy nad nią cały rok. Dziękuję również Prezesowi za pieczę trzymaną nad organizacją.

Do zobaczenia za kolejne dziesięć lat!

Napisane przez Łukasz Pawłowski w dniu 12 Lutego 2020, 12:07

Święta Bożego Narodzenia


Napisane przez Łukasz Pawłowski w dniu 18 Grudnia 2019, 14:03

Fałszywy alert RCB

SMS z alertem RCB o zakazie wejścia do lasu w wyznaczonych strefach dostali mieszkańcy woj. kujawsko-pomorskiego. „Zagrożenie rozprzestrzeniania się ASF. O padłych dzikach poinformuj policję, urząd gminy lub weterynarza” - brzmiał komunikat Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

SMS z alertem RCB o zakazie wejścia do lasu w wyznaczonych strefach mieszkańcy kujawsko-pomorskiego dostali w piątek po południu, przed godz 17.

Ostrzeżenie było pomyłką jednego z operatorów, firmy Polkomtel, do której należy sieć Plus. Miało trafić wyłącznie do mieszkańców wybranych powiatów województwa lubuskiego, z winy operatora alert otrzymali także mieszkańcy woj. kujawsko-pomorskiego, którzy mają telefony w sieci Plus - jak informuje Adrian Mól rzecznik kujawsko-pomorskiego wojewody, sprawa jest poważna. - To właśnie w naszym województwie na południowo zachodnich krańcach znajduje się jedno z krajowych zagłębi świniarskich. Gdyby ASF pojawiło się w regionie, straty dla rolników liczylibyśmy w miliardach złotych.

Rozważaliśmy takie rozwiązanie, ale nie mieliśmy gwarancji czy te same osoby dostałyby sprostowanie - jak wyjaśnia Bożena Wysocka z biura prasowego RCB. Centrum wysyła wniosek o alert do operatorów sieci, a ci tworzą bazę osób w oparciu o numery telefonów, które ostatnio logowały się w stacjach bazowych BTS na danym terenie. - Tak więc ktoś spoza województwa, kto w ciągu doby był na tym terenie też otrzyma alert - jak tłumaczy rzecznik nie otrzymałby jednak prostującego SMS-a.

Zamieszanie byłoby większe. Alert dla powiatów lubuskiego ogłoszono po tym jak u lochy potraconej przez samochód stwierdzono ASF.

W wybranych powiatach ogłoszono bezwzględny zakaz wstępu do lasów. Afrykański pomór świń ASF jest bardzo groźną, zakaźną chorobą wirusową świń domowych oraz dzików. Dróg przenoszenia choroby jest wiele. Wirus nie atakuje człowieka, ale przenosi się na butach i odzieży, w pożywieniu dla zwierząt, czy podczas transportu. W przypadku wystąpienia ASF likwiduje się całe stada zwierząt.

W kujawsko-pomorskim nie było do tej pory przypadku zakażenia ASF, co potwierdza Mieczysław Kowalik, zastępca Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Bydgoszczy.

Rządowa mapa przypadków ASF pokazuje jednak, że afrykański pomór nie jest już problemem hodowców z wschodnich województw. Choroba pojawiła się w Lubuskiem, dotarła już do sąsiedniego województwa warmińsko-mazurskiego.

Za https://pomorska.pl

Napisane przez Łukasz Pawłowski w dniu 27 Listopada 2019, 13:46

Rusza akcja „Myśliwska paczka”

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy!

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w kolejnej edycji naszej akcji charytatywnej „Myśliwska paczka”.  Celem przedsięwzięcia jest wsparcie socjalne placówek opiekuńczo-wychowawczych. Pokażmy nasze zaangażowanie na rzecz lokalnych społeczności i działajmy!

„Myśliwska paczka” to świąteczna akcja skierowana do wszystkich kół łowieckich zrzeszonych w Polskim Związku Łowieckim. Koła same wybierają placówki, które chcą wesprzeć, a z ich przedstawicielami ustalają listę najpotrzebniejszych rzeczy, które znajdą się w paczkach. Beneficjentami akcji są domy dziecka, domy samotnej matki, domy opieki dla seniorów lub tym podobne placówki. „Myśliwskie paczki” przygotowane przez koła łowieckie trafią do osób potrzebujących do dnia 22 grudnia br.

Święta Bożego Narodzenia to czas dzielenia się z bliźnimi i okazywania im wsparcia. Pokażmy, że nasze lokalne społeczności mogą na nas liczyć!

Darz Bór!
Zarząd Główny

Regulamin

Napisane przez Łukasz Pawłowski w dniu 27 Listopada 2019, 13:22