Szukaj:

15 sierpnia

Koleżanki, Koledzy!

15 sierpnia nie tylko jest wielkim Świętem Narodowym i Kościelnym ale i dniem kiedy to zaczynamy sezon na kaczki oraz gęsi. Macie już jakieś upatrzone miejsca na zlotach czy przelotach? A może macie już jakieś sztuki na swoim koncie? Jeśli nie, warto się wybrać na takie polowanie. Wieczorem przy zachodzie słońca, wcześnie rano aż do wschodu. A może zebrać się w kilka strzelb, zebrać ze sobą psiaki i iść na Wisłę?

Jeśli macie jakieś zdjęcia z takich polowań czy chcielibyście się podzielić opowieściami o polowaniach na kaczki zapraszam do korespondencji. Adres znajdziecie w Kontaktach.

Od 15 sierpnia również można strzelać lochy. Chciałbym tu trochę was, Koleżanki i Koledzy uprzedzić przed strzelaniem do pierwszego dzika, który wyłoni się z kukurydzy czy z lasu gdyż, jak sami dobrze wiecie, lochy mają tendencję do proszenia się cały rok. Może być tak że locha 50 kilogramowa jeszcze prowadza warchlaki a wiadomo - taki odstrzał byłby nieetyczny. Dlatego lepiej wstrzymać się ze strzałem niż potem żałować. Noce długie, na polach robi się już pusto...dajmy im i sobie trochę czasu.

Od 21 sierpnia zaczyna się sezon polowań na byki jelenia. Byliście już w lesie i na łąkach? Byki już się pokazały? A może na tydzień przed sezonem macie upatrzonego tego jedynego? Jak by nie było, na pewno będzie to wielkie przeżycie.

Znowu chciałbym was uprzedzić przed strzelaniem byków już na samym początku sezonu. Dajmy im pozostawić po sobie potomstwo. Jedźmy w knieje, pooglądajmy, podziwiajmy. A może właśnie wtedy to spotkamy tego jedynego...

Jak by nie było, niech wam bór darzy!

Darz Bór.