Szukaj:

Plan polowań zbiorowych na sezon 2021-2022

Koleżanki, Koledzy! 

Wielkimi krokami zbliża się sezon, jakże długo wyczekiwany przez wielu, mianowicie sezon polowań zbiorowych. Po długiej przerwie, spowodowanej pandemią, jesteśmy podwójnie głodni tych wrażeń i emocji oraz możliwości spotkania się przy ognisku. Dlatego też w imieniu Zarządu zapraszam serdecznie wszystkich myśliwych i stażystów naszego koła na każde zaplanowane polowanie! 

Plan przewiduje 6 polowań zbiorowych, w tym jedno dewizowe. Według zaleceń Zarządu Głównego PZŁ: po dwa polowania w miesiącu na każdym obwodzie (w miesiącach listopad - grudzień - styczeń). 
Plan dostępny jest w systemie EKEP lub na stronie PLAN POLOWAŃ ZBIOROWYCH

Polowanie Wigilijne będzie szczególnym, gdyż pierwszy raz od dawna zapolujemy na zające w pędzeniach polnych (przy odpowiedniej pogodzie)! 

Organizatorzy polowań przewidują obfite w zwierza mioty. Zapewniają również odpowiednią oprawę jak i ciepłe posiłki, ale to żadna nowość w naszym kole. Do tego polowania prowadzone będą z zachowaniem reżimu sanitarnego. 

Zgodnie z zasadami z poprzednich lat istnieje obowiązek zapisu się na polowanie. Dokonać tego można poprzez system EKEP (komputer/telefon) lub bezpośrednio u mnie (telefon/sms). Zapisy są zbierane do środy poprzedzającej dzień polowania.

Przypominam, że zgodnie z uchwałą WZ z dnia 27 kwietnia 2008 roku, istnieje możliwość zaproszenia na polowanie zbiorowe myśliwego nie będącego członkiem naszego koła po wcześniejszym uzyskaniu zgody prowadzącego polowanie. Proszę, aby ograniczyć zapraszanie myśliwych nie będących naszymi członkami na polowanie Hubertowskie oraz Wigilijne, z wiadomych względów. 

Abyśmy mogli w pełni cieszyć się zbiorówkami proszę o przypomnienie sobie zasad bezpieczeństwa na polowaniu. Najważniejsze informacje można znaleźć na stronie BEZPIECZEŃSTWO NA POLOWANIU

Z myśliwskim pozdrowieniem,
Darz Bór! 
~Łowczy