Szukaj:

Prace gospodarcze

Kolejna sobota minęła nam na ciężkiej pracy. Miało być mniej niż w zeszłym tygodniu, jednak tak się rozkręciliśmy, że zeszło nam znowu do południa...

Z racji sporej ilości osób udało nam się postawić przewróconą przez wiatr ambonę numer 13. Było ciężko, ale przy użyciu ciągnika rolniczego z TURem obyło się bez jej dźwigania. 

Następnie wywieźliśmy dwie zwyżki na pola celem ochrony upraw. 
Jedną postawiliśmy na ścianie lasu między amboną 15 a 16 w miejscu starej drabiny opartej o drzewo. Drugą ustawiliśmy bliżej wsi Leszcz na polu u rolnika (obsiane kukurydzą po zeszłorocznej kukurydzy). 

W tak zwanym między czasie udało nam się okorować kilka słupów świerkowych pod przyszłe ambony. Pozostały jeszcze dwa do okorowania - kto chętny proszę się zgłaszać. 

Jak widać nie próżnujemy. Pilnowanie upraw to u nas priorytet. Patrząc na wiele składowych - czy to niską cenę tusz w skupie, czy ograniczenia związane z ASF, czy też wahające się ceny zbóż, staramy się wspólnymi siłami zmniejszać powstające na polach szkody. Wiemy, że każdy z rolników wkłada w ich uprawę dużo czasu, pieniędzy i serca, dlatego tak chętnie podejmujemy się ich ochrony.

Przypominam, że ciągle są pola wymagające przypilnowania. Praktycznie na całych obwodach występują jeszcze uprawy kukurydzy, która jeszcze nie wyszła z ziemi, oraz buraków, które lada moment zaczną być wybierane przez dziki. Proszę o skrupulatne ich pilnowanie. 


Z racji na zbliżające się Walne Zgromadzenie Członków Koła, które odbędzie się 30 maja o godzinie 10:00 w DCK w Zamku Bierzgłowskim, na najbliższą sobotę nie planuję prac. 


Przybyłym serdecznie dziękuję. Dziękuję również za pojawianie się osób z prac zwolnionych (czy to z powodu wieku czy też z innych powodów). Miło nam, młodym, gościć naszych starszych kolegów.

Darz Bór!
~Łowczy