Szukaj:

Program "Zanocuj w lesie"

Nadleśnictwo Toruń przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Jedno z wielu miejsc udostępnionych do biwakowania znajduje się w granicach naszych obwodów, a dokładniej w okolicach Barbarki (Barbarka - Przysiek - Olek). Są to sektory III, IV, IX oraz X w obwodzie 135. 

Wprowadzenie tego programu nie oznacza wyłączenia tych obszarów z polowań, jednak należy zwracać szczególną ostrożność, zwłaszcza w trakcie wykonywania polowania po zmroku.
Osoby biwakujące w tych miejscach nie muszą zgłaszać tego faktu do nadleśnictwa jeśli nocują nie dłużej niż 2 noce oraz w grupie nie więcej niż 9 osób.

Może zamiast widzieć w programie przeszkodę należy upatrywać w nim szansy? Wszak jest to możliwość nawiązania miłych relacji z osobami, które pasjonują się przyrodą i lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Warto się tutaj kierować dewizą "Myśliwy kłania się pierwszy". Przestrzegam przed wdawanie się w niepotrzebne dyskusje. Jeżeli czujemy się zagrożeni lub dana osoba celowo przeszkadza nam w polowaniu należy zgłosić fakt Policji. 

Miejmy oczy szeroko otwarte!
Darz Bór!